Producenci

Dodatkowe wyposażenie przyczepy

1

Przyczepy stanowią nieodłączny element życia wielu osób. Są nieocenione podczas przewożenia różnorodnych ładunków, przeprowadzek, czy też podczas urlopowych podróży kempingowych z dużą ilością bagażu. Jednak, aby korzystać z przyczepy w pełni, często niezbędne jest jej dodatkowe wyposażenie. W tym wpisie przyjrzymy się różnym elementom, które mogą wpłynąć na większą funkcjonalność czy bezpieczeństwo przyczepy.

Zespół regulacja hamulca

Jednym z ważniejszych elementów, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas podróży z przyczepą, jest zespół regulacji hamulca. Część ta pozwala między innymi na dostosowanie siły hamowania przyczepy w zależności od jej obciążenia czy warunków pogodowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ przeciążona przyczepa oraz nagłe manewry kierowcy bardzo często prowadzą do niekontrolowanego buksowania czy zjeżdżania z trasy.

Dlaczego warto zainwestować w zespół regulacji hamulca?

Po pierwsze, ze względów bezpieczeństwa. Element ten pozwala bowiem na równomierne rozkładanie siły hamowania, co z kolei pozwoli Ci zminimalizować ryzyku poślizgu przyczepy. Kolejna kwestia to oszczędność paliwa – poprawna regulacja hamulca pozwala zmniejszyć opór toczenia przyczepy, a to może przyczynić się do obniżenia zużycia paliwa. Ostatnia sprawa to dłuższa żywotność opon, która wynika z równomiernego rozkładu obciążenia.

Zaczep burtowy

Kolejnym przydatnym elementem w przypadku podróży z przyczepą jest oczywiście zaczep burtowy. Część ta pozwala na utrzymanie zamkniętych burty przyczepy w pozycji pionowej. To bardzo potrzebne, chociażby podczas załadunku czy rozładunku towarów. Zaczep burtowy zapobiega także niekontrolowanemu opadaniu burt – to oczywiście stanowi spore zagrożenie zarówno dla osób przebywających w obrębie przyczepy, jak i samego towaru. Zaczep burtowy ułatwia więc pracę oraz oszczędza czas podczas operacji załadunkowych.

Zestaw śrub do koła

To część, która przez wielu kierowców z przyczepami jest niedoceniona. A szkoda, bo ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa takich podróży. Odpowiednio bowiem dokręcone koła zapobiegają luzom, które mogą prowadzić do bardzo niebezpiecznych kolizji i wypadków na drodze.

Komentarze do wpisu (1)

2 kwietnia 2024

Szukam czegos nawzor ot demona c500 Roadster 2,6 t proszę o daty w DPF Dziękuję .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl